Informácie

Azerbajdžan Vám prinesie zmes pocitov, zmes kultúr, nádych orientu a atmosféru východu. Baku Vás prekvapí svojou veľkoleposťou a modernou architektúrou, nie nadarmo sa nazýva Dubajom. Putovaním azerbajdžanskou krajinou spoznáte vidiek, rôznorodú krajinu, uchváti Vás Kaukaz. Azerbajdžan je krajinou, ktorá sa Vám jednoducho vryje do pamäti. Na zájazde Vás čaká pestrý program, príjemní ľudia, chutná azerbajdžanská kuchyňa a hlavne mnoho nových zážitkov! Poznávací zájazd do Azerbajdžanu odporúčame každému, kto očakáva rozmanité, unikátne a pestrofarebné zážitky.

Letecká doprava
Skupina: 6 - 20 osôb
Polpenzia
Komplexné služby

Prečo cestovať do Azerbajdžanu

Pestrofarebná zmes kaukazského korenia s arómou Orientu a symbióza kultúr spojená v unikátny celok Azerbajdžanu. Poznávací zájazd do slova a do písmena, ktorý odhalí všetky tváre tejto unikátnej a rozmanitej krajiny v cestovateľskom kokteily, ktorý tvorí vyvážený mix architektúry, kultúry, prírody, labužníckeho jedla, hudby, nadčasového Baku a tradičného vidieka.

 

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Azerbajdžan - zájazd plný prekvapení

Pre zvedavých cestovateľov, ktorí si túžia vychutnať  inakosť, rozmanitosť a nekonvenčné zážitky, obľubujú ochutnávať miestne špeciality a majú radi dobrú atmosféru na zájazdoch. Pre starších aj mladšie ročníky, pre všetkých ktorí majú radi zmenu a nové zážitky.

Oznam

Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov. Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne poplatky. Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné.

Destinácia

Kaukazské krajiny

odlet

Budapešť

prílet

Baku

v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Polpenzia
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Víza a registrácie
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Občerstvenie s čajom a gutabami
Tradičná večera v azerbajdžanskej rodine
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 40 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 195 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
parametre zájazdu

8 dní/7 nocí

Cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate z krajiny a víza

Slovensky hovoriaci a miestny

4* hotel - ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách pre dvojice a 3-lôžkových izbách pre trojice. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ponúkame však možnosť nájsť Vám osobu na spoluubytovanie, v tom prípade môžete byť ubytovaní spolu na jednej 2-lôžkovej izbe a nemusíte tento príplatok hradiť. Upozorňujeme, že v krajinách mimo EÚ môže byť štandard 4* hotelov nižší, ako sme zvyknutí v EÚ. Niektoré hotely môžu byť jednoduché, ale vždy sú čisté.

Polpenzia (raňajky a večera) je zahrnutá v cene zájazdu. Čas na obed je v programe vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám vždy odporučia to najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.

Všetky spoločne plánované vstupy (podľa aktuálneho programu) sú zahrnuté v cene zájazdu.

V Azerbajdžane platí mena azerbajdžanský manát. Na obed miniete v priemere 5 - 10 €/os./deň, zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť. Zmenáreň navštívite spolu so sprievodcom v prvý deň zájazdu.

Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.

Na zájazde Vám zapožičiame audioguide systém na odposluch sprievodcu, ktorý zahŕňa prijímač, slúchadlá a nabíjačku. Pri používaní, prosím, rešpektujte pokyny sprievodcu a zaobchádzajte s týmto systémom opatrne, keďže jeho hodnota je cca. 50 €/ks.

Wi-fi je dostupné na hoteloch.

Transfer z BA na letisko Budapešť a späť zabezpečuje CK

Let Budapešť - Baku a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.

Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.

1 - fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

Termíny zájazdu

Termíny zájazdu

Dátum / dĺžka Sprievodca Dostupnosť Konečná cena
22.06. - 29.06.2024
8 dní / 7 nocí
- Obsadené 1 599 €
04.07. - 11.07.2024
8 dní / 7 nocí
- Obsadené 1 599 €
06.08. - 14.08.2024
9 dní / 8 nocí
Untitled-1 Martin Ostávajú 3 miesta 1 599 €
1 459 €
12.09. - 19.09.2024
8 dní / 7 nocí
- Obsadené 1 599 €
19.09. - 26.09.2024
8 dní / 7 nocí
- Obsadené 1 599 €
05.10. - 12.10.2024
8 dní / 7 nocí
- Ostáva 5 miest 1 599 €
1 459 €
v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Polpenzia
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Víza a registrácie
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Občerstvenie s čajom a gutabami
Tradičná večera v azerbajdžanskej rodine
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 40 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 195 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Program a mapa

Program zájazdu

01

1. deň: Odlietame na zájazd do Azerbajdžanu.

Transfer z Bratislavy do Budapešti, odlet do Baku.

02

2. deň: Spoznáme bohatšiu tvár Azerbajdžanu v miliónovej metropole Baku.

Prílet do Baku v ranných hodinách. Ubytovanie na hoteli. Hneď na privítanie sa posilníte tradičnými raňajkami s miestnymi špecialitami a vydáte sa na dopoludňajšiu príjemnú prehliadku hlavného mesta Azerbajdžanu - Baku. Prejdete sa krásnym Národným bulvárom tiahnucim sa popri Kaspickom mori, ktorý je príjemnou prechádzkou pomedzi parky a systém vodných kanálov. Uvidíte tu aj Malé Benátky, zmenšeninu tých pravých. Dopoludnia navštívite jedinečné Múzeum kobercov, založené už v roku... Čítaj viac 1967, ale dnes sídliace v jednej z najmodernejších budov v Azerbajdžane s unikátnou architektúrou - v tvare zrolovaného koberca. Múzeum, ktoré je zároveň i výskumným a edukačným centrom, disponuje bohatou, ale hlavne prekrásnou a cennou zbierkou kobercov, z ktorých niektoré sa pokladajú za národné dedičstvo! Uvidíte svetovo známe Flame Towers, ohnivé veže - teda ultra moderné mrakodrapy v tvare plameňov. A prečo práve plameňov? Ide samozrejme o symboliku siahajúcu až do dávnej histórie, kedy Azerbajdžan dostal pomenovanie "krajina ohňa". Uvidíte tiež známu Krištáľovú halu - monumentálnu krásnu stavbu pre 27 tis. divákov - postavenú v roku 2012 pôvodne pre spevácku súťaž Eurovision a Vlajkové námestie, na ktorom sa na 160m vysokom stožiari týči najväčšia vlajka na svete. V starom meste Baku Vás očarí Dievčenská veža, zapísaná na zozname UNESCO, spojená so starou azerbajdžanskou legendou. Veža má až 7 poschodí a výhľad z nej je famózny. Uvidíte aj Palác Širvanšáhov, taktiež zapísaný na zozname UNESCO, ktorý je jedným z najkrajších pamiatok azerbajdžanskej architektúry, taktiež komplex pozostávajúci z mešity s minaretom, mauzólea, starobylej brány a zvyškov starých kúpeľov, ktorý je najstaršou časťou mesta, siahajúcou až do 7. st., Múzeum miniatúrnych kníh, ktoré pochádzajú zo zbierky Zafie Slaachovej, ktorá obsahovala viac ako 6 500 miniatúrnych kníh zo 64 štátov sveta. Na záver si pozrieme krásnu mešitu Juma. Návrat na hotel, noc v hoteli.

03

3. deň: Čakajú nás panoramatické výhľady a krásna azerbajdžanská krajina.

Po raňajkách sa vydáme k Mauzóleu Diri Baba z 15. st., čo v preklade znamená "žijúci starček". Podľa legendy išlo o nesmrteľného svätca, ktorého telo bolo v hrobke pochované v roku 1402 a keďže sa nerozložilo, vyhlásili ho za svätého. Od 17 st. je toto miesto dokonca pútnickým miestom. Hrobka je vytesaná priamo do skaly a pokladá sa za majstrovské dielo širvanskej architektúry a dodnes... Čítaj viac sa tu zachoval nápis jeho staviteľa. Pokračovať budete do historického mestečka Shamakhi, ktoré prvýkrát spomínal už Klaudius Ptolemaios, grécky geograf v 1. st. n.l. Tu navštívime prenádhernú mešitu Juma zo 7. st. Zastavíme sa ešte pri hrobke Yeddi Gumbez, patriacej poslednému Shamakinskému chánovi a prejdeme do Qabala, kde sa vyvezieme lanovkou, aby sme boli svedkami nádherného panoramatického výhľadu na krajinu. Na záver dňa sa zastavíme pri jazere Nohur s ďalšími úžasnými výhľadmi na okolitú prírodu a hory. Po prehliadke odchod do Sheki, noc v hoteli.

04

4. deň: Navštívime historické mestečko a budeme obdivovať aj nádherné vitrážové okná typické pre azerbajdžanské mestečko Sheki.

Začneme návštevou mestečka Sheki, ktoré lemuje úžasný Veľký Kaukaz. Sheki je starobylé historické mestečko, ktorého história siaha až do obdobia tzv. Hodvábnej cesty, keďže mesto ležalo práve na nej. Pozrieme si zaujímavý komplex - bývalú letnú rezidenciu chánov z 18. st., zapísanú na zozname UNESCO. Tiež uvidíme tzv. karavánovú stanicu, rovnako z 18. st., poschodovú budovu, kde obchodníci skladovali tovar a žili na poschodí nad obchodmi. Budova dnes slúži ako... Čítaj viac hotel a my si v Sheki na budovách ešte určite pozrieme nádherné a unikátne vitrážové okná, ktoré sú v Azerbajdžane typické. Vychutnáme si aj tradičný obed v azerbajdžanskej rodine, čo bude rozhodne príjemným spestrením programi. Návrat do Baku, noc v hoteli.

05

5. deň: Budeme sa kochať úžasnými výhľadmi na Kaukaz a navštívime typickú kaukazskú dedinku

Po raňajkách sa presuniete na sever krajiny, do oblasti Veľkého Kaukazu, s nádhernými výhľadmi na hory a vodopády. Počas cesty si urobíme prestávku na pravé azerbajdžanské gutaby, alebo kutaby, teda tenké ploché koláčiky plnené syrom alebo suchým tvarohom, a azerbajdžanský čaj, a to priamo v lesíku Gecresh. Pri pokračovaní na ceste Kaukazom dorazíme do najvyššie položenej kaukazskej dedinky Xinalig, ležiacej vo výške 2 350 m.n.m. Obyvatelia tejto malej horskej dedinky... Čítaj viac žijú tak izolovane, že hovoria svojím vlastným jazykom! Po kaukazskom výlete plnom nádherných prírodných scenérií návrat na hotel, noc v hoteli.

06

6. deň: Uvidíme najvýznamnejšiu mešitu v Azerbajdžane s unikátnou architektúrou, ako aj bahenné sopky či Ohnivú horu.

Po raňajkách navštívite spirituálne centrum moslimov v Azerbajdžane, ktoré je zároveň ukážkou nádhernej architektúry islamu - mešitu Bibi Heybat, ktorú kedysi Alexander Dumas po svojej návšteve v roku 1840 nazval Fatimou a tento názov sa stal pre ňu typický aj dnes. Bude sa Vám zdať príliš nová? Je to možné, tú pôvodnú totiž zbúrali sovieti a dnes sa pozeráme na jej vernú kópiu. Po... Čítaj viac mešite Vás čaká niečo možno ešte zaujímavejšie, a to svetový unikát - bahenné sopky. Dostanete sa k nim suchou rovinatou krajinou smerom k mestu Gobustan. Bahenných sopiek je na svete asi 1 000, z toho len v Azerbajdžane asi 400. Sopky jemne bublajú, ale ak by ste sem prišli po období dažďov, sopky striekajú bahno aj do metrovej výšky a čo je ešte zaujímavejšie - bahno je vlažné, priam studené. Oblasť Gobustan je zapísaná na zozname UNESCO nielen vďaka týmto sopkám, ale aj veľmi vzácnym prehistorickým nápisom vyrytým do skál, podobným tým v Altamire v Španielsku. Tieto nápisy, resp. petroglyfy, pochádzajú z obdobia 4 tis. rokov pred n.l. So zaujímavosťami v tento deň ešte stále nekončíme a pokračujeme smerom k Yanar Dag, tzv. Ohnivej hore, ktorú vo svojich cestopisoch spomína už známy cestovateľ Marco Polo. Horiaca skala vôbec nie je taká veľká, ale zato horí údajne už niekoľko tisícročí. Spôsobuje to totiž neustále unikajúci zemný plyn, ktorý vytvára a šľahá plamene až do výšky troch metrov. No a teraz už viete prečo sa Azerbajdžan nazýva krajinou ohňa. Po prehliadke návrat do Baku, noc v hoteli.

07

7. deň: Omámení vôňou čajových plantáží ochutnáme pravý čerstvý azerbajdžanský čaj.

Po raňajkách navštívime oblasť Lankaren, neďaleko iránskej hranice. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí mestská pevnosť z 18. st. a Palác chána. My ale pokračujeme smer Lerik, t.j. oblasť, ktorá je známa pre svoje čajové plantáže. Čaj sa pestuje v Azerbajdžane iba v štyroch regiónoch a Lerik je jedným z nich. Napriek tomu, že tradícia pestovania čajovníka v Azerbajdžane začína až v 18. st., dnes sa radí medzi krajiny s... Čítaj viac najvyššou spotrebou čaju na osobu. Po návšteve čajovníkových plantáží návrat do Baku.

08

8. deň: Čaká nás oddychový záver nášho zájazdu.

V prípade neskoršieho odletu si posledný deň doprajeme individuálne voľno, nákupy suvenírov, relax a oddych v Baku.


Program na webstránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.).... Čítaj viac Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

mapa zájazdu

Fotogaléria

Fotogaléria

Recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Súvisiace články

Cookies Detaily
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.