Informácie

Na poznávacom zájazde do Rumunska stratíte aj tie posledné predsudky, ktoré ste o Rumunsku mali. Presunom rumunským vidiekom sa vrátite v čase - no uznáte, že je krásny, úhľadný a nesie v sebe hrdosť na rumunskú tradíciu. Naprieč Rumunskom Vás prekvapia prenádherné historické pamiatky, starobylé a malebné mestečká s neopísateľnou atmosférou, alebo svetové unikáty, akými sa pýši práve Rumunsko. Tými budú okrem hradov a zámkov aj najkrajšia horská cesta na svete, alebo perla Rumunska - Palác parlamentu v hlavnom meste Rumunska - Bukurešti. Poznávací zájazd do Rumunska Vám prinesie viac, ako si viete predstaviť!

Letecká doprava
Skupina: 6 - 28 osôb
Raňajky
Komplexné služby

Zájazd do Rumunska - čo tam? Budete prekvapení!

Prekvapivá krása tam, kde by ste to najmenej čakali. Rumunský klenot nevídanej hodnoty v spojení s výbornými sprievodcami a skvelou atmosférou Vám spríjemní život a zaradí sa medzi Vaše najkrajšie cestovateľské spomienky. V Rumunsku zanecháte aj svoje posledné predsudky a budete prekvapení, aký pokrok má táto krajina za sebou.

 

Zájazd Rumunsko - Transylvánia - pre akého cestovateľa je vhodný?

Pre cestovateľov, ktorí chcú do zbierky kus histórie Európy s jej zvykmi a tradíciami, pre klientov, ktorí majú radi dobrú partiu a príjemnú atmosféru na okruhoch krajinami s našimi skvelými sprievodcami. V Rumunsku si zároveň príde na svoje každý, deti fascinuje Dracula, milovníci histórie rôznorodé pamiatky a pozostatky socializmu, mladých lacné jedlo, chutné drinky a večerné centrum.

Oznam

Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov. Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne poplatky. Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné.

Destinácia

Východná Európa

odlet

Viedeň

prílet

Bukurešť

v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a na vybraných atrakciách aj miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 40 -50 €/os. (podľa veľkosti skupiny, platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 189 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
parametre zájazdu

7 dní/6 nocí

Občiansky preukaz alebo cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate zo zájazdu

Slovensky hovoriaci a na vybraných atrakciách aj miestny

4* hotel - ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách pre dvojice a 3-lôžkových izbách pre trojice. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ponúkame však možnosť nájsť Vám osobu na spoluubytovanie, v tom prípade môžete byť ubytovaní spolu na jednej 2-lôžkovej izbe a nemusíte tento príplatok hradiť.

Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.

Všetky spoločne plánované vstupy (podľa aktuálneho programu) sú zahrnuté v cene zájazdu.

V Rumunsku platí mena rumunský lei. Zmenáreň navštívite spolu so sprievodcom v prvý deň zájazdu. Na obedy a večere miniete v priemere 10 - 15 €/os./deň, zvyšné výdavky tvoria iba suveníry.

Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.

Na zájazde Vám zapožičiame audioguide systém na odposluch sprievodcu, ktorý zahŕňa prijímač, slúchadlá a nabíjačku. Pri používaní, prosím, rešpektujte pokyny sprievodcu a zaobchádzajte s týmto systémom opatrne, keďže jeho hodnota je cca. 50 €/ks.

Wi-fi je dostupná na hoteloch.

Transfer z BA na letisko a späť zabezpečuje CK

Let zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air / Ryanair / Austrian. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.

Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.

1 - fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

Termíny zájazdu

Termíny zájazdu

Dátum / dĺžka Sprievodca Dostupnosť Konečná cena
03.07. - 09.07.2024
7 dní / 6 nocí
Petra Petrová Sprievodca CK Travego Tour Petra Petrová Ostávajú 2 miesta 1 389 €
1 269 €
14.08. - 20.08.2024
7 dní / 6 nocí
Petra Petrová Sprievodca CK Travego Tour Petra Petrová Obsadené 1 389 €
v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a na vybraných atrakciách aj miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 40 -50 €/os. (podľa veľkosti skupiny, platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 189 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Program a mapa

Program zájazdu

01

1. deň: Začína sa cesta za poznávaním tajomného Rumunska.

Prílet do Bukurešti, ubytovanie noc v hoteli v centre Bukurešti.

02

2. deň: V znamení historických sídel, Drakulu, rumunskej kráľovskej rodiny a tradičných rumunských trhov a špecialít

Po odchode z Bukurešti sa vydáme naprieč rumunskou krajinou a ocitáme sa v jednom z najkrajších horských mestečiek v Rumunsku, mestečku Sinaia, ktoré očarilo aj rumunského kráľa Karola I. natoľko, že sa tu rozhodol vybudovať sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Dnes popoludní navštívime prenádherný zámok Peleš, navrhnutý v štýle alpských horských víl, nemeckým architektom Johanesom Schultzom. V honosne zariadených 170-tich miestnostiach s 30-timi kúpeľňami nájdeme mnohé poklady. Naše oči poteší veľkolepá výzdoba plná zlata a mramoru,... Čítaj viac starožitný nábytok rumunskej kráľovskej rodiny, vzácne koberce, taliansky mramor, zbierky kráľovských zbraní a brnení, ale i vzácne maľby Gustava Klimta. Podvečer prichádzame do Brašova, ubytovanie a noc v Brašove.

03

3. deň: Pôvabný Brašov a hrad Bran

Dopoludnia návštívime vraj najdrahšiu nehnuteľnosť v Európe. Áno, je to Draculov hrad! Hrad Bran preslávil najmä slávny román Brama Stokera. Rozkošný stredoveký minihrad na Vaše zmysly zapôsobí viac ako ktorékoľvek iné miesto v Rumunsku. Pred prehliadkou alebo po nej, podľa toho, akí hladní budeme, navštívime trhy pod hradom, ktoré patria medzi najpestrejšie počas našej trasy Rumunskom. Nájdete tu nielen klasické suveníry, ale i typické vyšívané košele a blúzky, či miestne špeciality - syry a jedlá od výmyslu... Čítaj viac sveta. Práve tu ochutnáme rumunský folklór všetkými našimi zmyslami. Po tom, čo si dosýta vychutnáme hrad Bran a rumunské trhy sa presunieme späť do Brašova, kde si doprajeme ešte spoločnú prechádzku centrom mesta a individuálny večerný program, ktorý si môžete spestriť v jednej z príjemných miestnych reštaurácií s výhľadom na krásne historické centrum.

04

4. deň: Zabavíme sa a nadýchneme zdravia v soľnej jaskyni, ale aj plnými dúškami vychutnáme pôvabné rumunské mestečko, rodisko Draculu a jeho zákutia.

Pocestujeme si krásnou rumunskou krajinou a ocitneme sa v najkrajšom podzemnom kráľovstve na zemi, alebo soľnom zábavnom parku. Rekonštrukcia niekdajšej soľnej bane Salina Turda z 13. st., ktorá kedysi zásobovala bielym zlatom Habsburgovcov, stála vyše 5 mil. eur, ale rozhodne stála za to! Nie je to totiž žiadna nudná a jednotvárna prehliadka. V miestnosti Rudolfa Habsburského je amfiteáter s vyhrievanými sedadlami, ruské koleso, bowling, minigolf, či obchodíky so suvenírmi. Naša prehliadka bude... Čítaj viac trvať približne hodinu a pol a verte, že bude v skutku zábavná. A nemyslíme si to iba my. Portál Bussiness Insider umiestnil soľnú baňu Salina Turda na 1. miesto v rebríčku najkrajších miest pod zemou. No nenavštívte to! Popoludní navštívime dom kráľa všetkých upírov, grófa Draculu, v jeho rodnom mestečku Sighisoary, schodisko učencov, kto bude mať chuť a silu, môže si vykráčať až hore na vyhliadku Hodinovej veže, pochutnáme si snáď aj na dobrej kávičke v niektorej z útulných kaviarničiek tohto rozkošného mesta. Aké je malé, také je pôvabné! Všetky mestečká, ktoré v Rumunsku navštívime majú jednoducho svoju atmosféru a Sighisoary nie je výnimkou. Na záver dňa sa presunieme do malebného Sibiu, kde strávime noc.

05

5. deň: Dnes platí, že aj cesta je cieľ. Tá naša v Rumunsku povedie najkrajšou horskou cestou na svete .

Dnešok venujeme očarujúcej rumunskej prírode. Prebrázdime najkrajšiu horskú cestu na svete - Transfagaraš. Cesta bola vybudovaná v 70.-tych rokoch za prezidenta Ceausesca, má okolo 155km a spája mestá Bascov a Cartisoara. Kľukatí sa popri jazere Vidraru a ponúka nezabudnuteľný zážitok, pre ktorý sa oplatí cestovať. Fotky a spomienky, ktoré počas cesty Transfagarašom ukoristíte Vám bude závidieť nejeden cestovateľ. K záveru dňa pricestujeme až do Bukurešti, kde strávime noc v centre mesta.

06

6. deň: Dychberúca architektúra v rumunskej Bukurešti a fascinujúci Ceausescov palác

Všetky predsudky o Rumunsku, ktoré sme už síce stratili v predchádzajúce dni, v Bukurešti nemajú už vôbec akúkoľvek šancu. Veď aj podľa viacerých svetových ekonomických denníkov je Bukurešť jedna z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa metropol v Európe. Kvalitnou autostrádou sa dostávame do moderného puluujúceho veľkomesta, štyrikrát väčšieho ako naša Bratislava, ktoré nenechá ľahostajným žiadneho cestovateľa. Okamžite nás uchváti jedinečná architektúra nielen z čias... Čítaj viac socializmu, ktorej je tu hojne, ale aj mnoho nádherných historických budov, ako aj krásnych secesných stavieb z posledných storočí, vďaka ktorým dokonca Bukurešti prischol prívlastok "Paríž Východu". Možno kvôli monumentálnemu Víťaznému oblúku z 19. st., ktorý sa na ten parížsky nápadne podobá, či famóznemu Bulváru Unirii, kam určite zavítame. Tento obrovský bulvár bol vybudovaný po páde Ceausescuvho režimu podľa vzoru parížskej Champs-Elysees, v rovnakom luxuse aj dĺžke 3 500m. Za pohľad nám stojí určite aj nádherné Námestie jednoty s rovnomennou obrovskou fontánou Unirii. V historickom centre Bukurešti, ktorej časť siaha dokonca do 15. st., sa prejdeme nádhernými historickými uličkami natrafíme aj na skvostný a historicky cenník malý kostolík - Stavropoleos, ktorý, hoci je maličký, patrí medzi najvýznamnejšie kostoly v Rumunsku. Pochádza z 18. st., dal ho postaviť grécky mních a jeho bohato zdobený interiér je pastvou pre oči aj dnes. V Bukurešti navštívime samozrejme aj jej najväčšiu atrakciu - druhú najrozľahlejšiu stavbu na svete - Budovu Parlamentu, postavenú Ceausescom. Celková rozloha má 2,7 x 2,4km. Tento palác je vraj dokonca viditeľný aj z vesmíru! Pri jeho prehliadke si prezrieme najzaujímavejšie a najkrajšie z jeho 1 100 miestností. A popisovať ho nemá žiaden význam. Jeho nádheru, veľkoleposť, grandióznosť, až bláznovstvo tejto stavby, jej monumentálny exteriér a dychberúci interiér... To všetko je treba vidieť, vnímať a ohmatať na vlastnej koži! Po prehliadkach ubytovanie, noc v hoteli, poprípade si môžete vychutnať posledný večer s nočnou Bukurešťou.

07

7. deň: Posledné nákupy suvenírov a opúšťame Rumunsko

Po raňajkách a odubytovaní odlietame smer Viedeň, kde nás už bude očakávať náš transfer a návrat do BA.

 

Program na webstránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a... Čítaj viac pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

mapa zájazdu

Fotogaléria

Fotogaléria

Recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Súvisiace články

Cookies Detaily
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.