Informácie

Albánsko - Macedónsko - Kosovo - Čierna Hora. Balkán je pojem a my sme sa Vám snažili namixovať ten správny pomer medzi niektorými krajinami Balkánu, zážitkami, tradíciami, ideálnym počtom dní a prijateľnou cenou, samozrejme pri zachovaní maximálnej kvality služieb. Nedokážeme vidieť a zažiť všetko, ale ponúkame Vám zájazd na Balkán, z ktorého sa vrátite s uceleným obrazom a množstvom zážitkov.

Letecká doprava
Skupina: 6 - 28 osôb
Polpenzia
Komplexné služby

Balkánske kvarteto je súhra tradícií, výborného jedla a vína, južanského temperamentu a farieb s historickými pokladmi, starobylovou architektúrou, či pozostatkov socializmu bývalej Juhoslávie. Užite si s nami tento kúsok sveta so všetkými zážitkami, ktoré k tomu patria!

Oznam

Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov. Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne poplatky. Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné.

Destinácia

Východná Európa

odlet

Viedeň

prílet

Tirana

v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Polpenzia
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Ochutnávka vína
Plavba po Ochridskom jazere
Plavba cez Kaňon Matka
Plavba po rieke Virpazar
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 65 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 259 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
parametre zájazdu

10 dní/9 nocí

Občiansky preukaz alebo cestovný pas platný počas trvania zájazdu (pre všetky navštívené krajiny)

Slovensky hovoriaci sprievodca + lokálny albánsky sprievodca počas okruhu + lokálny sprievodcovia pri vybraných atrakciách

Hotel 4* - Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu. Upozorňujeme, že v krajinách mimo EÚ môže byť štandard 4* hotelov nižší, ako sme zvyknutí v EÚ. Niektoré hotely môžu byť jednoduché, ale vždy sú čisté.

Polpenzia - 8x raňajky + 6x obed, z toho jeden "slow food" agroturistika na rodinnej farme v Albánsku

Všetky spoločné vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.

V Albánsku platí mena albánsky lek, v Macedónsku macedónsky denár, v Kosove a Čiernej Hore platí euro. Výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch nie je vždy možná platba kartou.

Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.

Na zájazde Vám CK Travego Tour zapožičiava Audioguide systém na odposluch sprievodcu. Audioguide systém zahŕňa prijímač, slúchadlá a nabíjačku. Pri používaní prosíme rešpektovať pokyny sprievodcu a zaobchádzať s prijímačom a nabíjačkou opatrne, nakoľko systém má hodnotu približne 50€ / osoba.

Wi-Fi je dostupná na hoteloch.

Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK

Let zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina do podpalubia, nie je zahrnutá miestenka.

6 - 20 osôb

1 - fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

Termíny zájazdu

Termíny zájazdu

Dátum / dĺžka Sprievodca Dostupnosť Konečná cena
04.07. - 13.07.2024
10 dní / 9 nocí
Roháčová Kvetoslava Rohačová Ostávajú 2 miesta 1 695 €
1 549 €
12.09. - 21.09.2024
10 dní / 9 nocí
Sprievodca Martin Sabo Martin Sabo Ostávajú 4 miesta 1 695 €
1 549 €
v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Polpenzia
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Ochutnávka vína
Plavba po Ochridskom jazere
Plavba cez Kaňon Matka
Plavba po rieke Virpazar
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 65 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 259 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Program a mapa

Program zájazdu

01

1. deň: Odlietame smer Balkán

Stretneme sa v Bratislave, spoločným transferom odchádzame na letisko. Prílet do Albánska, ubytovanie a noc na hoteli.

02

2. deň: Cesta Albánskom a kláštor Sv. Nauma

Po raňajkách vyrážame z Tirany, s ktorou sa ešte stretneme na záver zájazdu a vydávame sa poznávať Balkán, smer východ. Prejdeme cez albánske mestečká Elbasani a Pogradec, aby sme navštívili kláštora Sv. Nauma, na juhu Macedónska, ktorý je nerozlučne spätý s Veľkomoravskou ríšou, pretože práve tu sa zrodila cyrilikaKliment a jeho súputník Naum, žiaci Cyrila a Metoda, sa vo vyhnanstve uchýlili pri Ochridské jazero. Kláštor založený Naumom je pozoruhodný nielen týmto, dodnes má... Čítaj viac údajne tiež schopnosti liečiť a spod jedného náhrobného kameňa sa vraj ozýva aj tlkot srdca. Tieto liečiteľské schopnosti mal vraj Sv. Naum, ktorý dokázal liečiť nervovú sústavu, miesto má dodnes upokojujúcu a liečivú atmosféru. Ukľudnení a po obede pri Ochridskom jazere si doprajeme prechádzku v starom meste Ochrid, kým prídeme až k známemu kostolíku Sv. Jána z Kaneo, kde využijeme krátku plavbu po Ochridskom jazere, ktorú prevádzkuje jedna macedónska rodina už niekoľko rokov. Plavba bude krátka, no o to zaujímavejšia, a poskytne nám krásny pohľad na malebné mestečko, vily a pláže. Večer si doprajeme už iba relax a možno aj nejaké to vínko pri jazere.

03

3. deň: Ochrid, centrum mesta a tradičný ochridský ručne vyrábaný papier

Po raňajkách sa vydáme na tour po ochridských pamiatkach a kostoloch, ktorých je tu v krásnom prostredí veľa, presnejšie viac ako 365! Nepôjdeme obdivovať všetky, ale určite uvidíme Katedrálu Sv. Sofie, jednu z najvýznamnejších katedrál v Severnom Macedónsku a navštívime aj Kostol Sv. Jána z Kaneo. Po cirkevných pamiatkach zmeníme žáner a navštívime Národný workshop pre ručne vyrábaný papier, úžasnú malú fabriku na výrobu papiera, v ktorej si pozrieme proces výroby, starobylé nástroje, výrobky... Čítaj viac z nich aj skvelé múzeum. Po dobrom obede sa popoludní presúvame smerom do hlavného mesta Macedónska - Skopje. Ubytovanie, večerný relax a noc v hoteli v Skopje.

04

4. deň: Matka Kaňon a Skopje

Po raňajkách odchádzame zo Skopje, aby sme si pozreli pýchu Macedónska, jedinečný prírodný skvost, famózny Matka Kaňon. Nádherná modrá voda rieky Treska, fascinujúce skalnaté útesy a nedotknutá a priam blahodarná príroda. Takéto pohľady a úžasné pocity nám dodá plavba loďou po kaňone, ktorú si spoločne vychutnáme. Dobití energiou sa vraciame späť do Skopje, aby sme spoznali toto fantastické macedónske hlavné mesto. V Skopje si pozrieme Macedónske námestie, známy Kamenný most, Staré... Čítaj viac mesto a potešíme svoje zmysly na tradičnom balkánskom bazáre, plnom produktov a omamných vôní korenín. Popoludní a podvečer nám zostáva čas na relax v centre Skopje, noc v hoteli v Skopje.

05

5. deň: Smer Kosovo - Priština

Po raňajkách sa lúčime s Macedónskom a vydávame sa do Kosova. Po príchode do hlavného mesta Prištiny navštívime v skutku zaujímavú rezerváciu medveďa hnedého! V tejto kosovskej rezervácii sa nachádza 20 zachránených medveďkov a každý má svoje meno. Ktovie, možno sa nám podarí ponúknuť im nejakého slovenského... V každom prípade sa prejdeme úžasnou prírodou, lesným náučným chodníkom, z ktorého môžeme obdivovať tieto fascinujúce šelmy, prípadne využiť na to určené mostíky. Po návšteve rezervácie prichádzame do hlavného... Čítaj viac mesta Kosova, Prištiny, naobedujeme sa a spoznáme toto kosovské mesto. Pozrieme si centrum mesta, Námestie Scanderbeg, hlavný bulvár, staré uličky, odfotíme sa pri pamätníku Newborn a prenocujeme v hoteli v centre Prištiny.

06

6 deň: Dnes aj cesta je cieľ. Kosovský UNESCO Kláštor Dečani a Biely vodopád

Dnes nás čaká celodenná trasa cez Kosovo s konečným cieľom v Čiernej Hore. V Kosove máme prvú zastávku pri Kláštore Visoki Dečani, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Nádherné prostredie v kosovských lesoch, v kombinácii s úžasnými freskami vo vnútri kláštora, nám poskytne krásny zážitok z návštevy jedného z najvýznamnejších kláštorov Kosova. Po návšteve kláštora sa presúvame ďalej, vychutnáme si obed v horskom prostredí v okolí Bieleho vodopádu. Po obede si dáme krátku prechádzku horským chodníčkom k samotnému Bielemu vodopádu a vydávame sa na cestu ďalej.... Čítaj viac V podvečerných hodinách sa ocitáme v Čiernej hore, ubytovanie a noc v malebnom horskom hoteli v Kolašine.

07

7. deň: Podgorica

Po raňajkách sa presunieme do hlavného mesta Čiernej Hory, Podgorice. V Podgorici sa prenesieme do socialistickej Juhoslávie. Mesto, ktoré kedysi nieslo názov Titograd, podľa svojho vodcu, dodnes nesie atmosféru socializmu vďaka architektúre, ktorou je presiaknuté. Ani zďaleka sa nepodobá na Budvu alebo Kotor, dokonca je označovaná za najnudnejšiu metropolu, a preto sa ocitá často mimo hlavných turistických trás. Keďže sa po Balkáne pohybujeme zväčša po bývalej Juhoslávii,... Čítaj viac jej socialistickú podobu si priblížime práve v Podgorici. Dopoludnie si pozrieme centrum mesta a nevynecháme ani jednu z najväčších dominánt mesta, Katedrálu Vzkriesenia, ktorá má iba asi 20 rokov. Popoludní si doprajeme aj osobné voľno, aby sme si vychutnali ruch tejto svojím spôsobom krásnej balkánskej metropoly.

08

8. deň: Virpazar, plavba riekou, jazero Skadar a slow food v Albánsku

Ďalší krásny deň plný programu pred nami. Dopoludnia prichádzame do dediny Virpazar a obzrieme si ju netradične loďkou po riečke, ktorá ju vôkol obkolesuje, kým sa nepreplavíme až na otvorené jazero. Plavbou sa lúčime s Čiernou horou a vraciame sa späť do AlbánskaA ako by sme mohli vyznávať filozofiu "slow travel", keby sme obišli úžasnú albánsku rodinnú farmu s rovnakou filozofiou? Neobídeme ju teda a vychutnávame si lahodný "slow food" obed na albánskom vidieku. Prezrieme si... Čítaj viac farmu a ochutnáme pravé tradičné albánske jedlá i víno. Odídeme s úžasným pocitom, že sme videli a zažili niečo typicky albánske. Popoludní sa presúvame do malebnej dedinky Široka, ležiacej na opačnom konci Skadarského jazera, než sme prechádzali ráno a neskôr do mestečka Skadra. Tu si už doprajeme trochu relaxu a voľna, ubytovanie a noc v hoteli.

09

9. deň: Tirana

Po raňajkách cestujeme tam, kde sa začínal náš dobrodružný výlet Balkánom, do Tirany, hlavného a najväčšieho mesta Albánska. Po príchode si urobíme prehliadku mesta okruhom autobusom i zastávkami, urobíme si obednú pauzu a popoludní budeme mať zaujímavé stretnutie s albánskym umelcom, s ktorým sa porozprávame o živote v Albánsku, ako Albánci žijú a pracujú, o komunistických časoch i živote dnes. Po zaujímavom rozhovore, na ktorý si môžete pripraviť aj otázky, využívame posledný voľný čas aj na rozjímanie o výlete, kávičku,... Čítaj viac posedenie, relax a nákupy suvenírov, pretože zajtra už cestujeme domov.

10

10. deň: Návrat na Slovensko

Odlet, prílet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Program na webstránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie,... Čítaj viac že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

mapa zájazdu

Fotogaléria

Fotogaléria

Recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Súvisiace články

Cookies Detaily
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.