Informácie

Libanon je cestovateľská chuťovka, ktorá nemôže chýbať v zbierke Vašich cestovateľských zážitkov. Ak máte vysoké nároky, prídete si na svoje tiež. Dokonale zladený program, kvalitné služby, 4* hotely a výborní sprievodcovia Vám zabezpečia dokonalý zážitok.

Letecká doprava
Skupina: 6 - 20 osôb
Raňajky
Komplexné služby

Prečo cestovať do Libanonu

Cestovateľská chuťovka, ktorá obohatí Vaše vnímanie sveta, rozšíri Vaše cestovateľské obzory a zaručene Vám zabezpečí pôžitok z novospoznanej a navštívenej krajiny.

 

Zájazd Libanon - Bejrút - Byblos - pre akého cestovateľa je vhodný?

Pre pokročilých cestovateľov, ktorý túžia po nevšednej a zaujímavej poznávačke plnej skvelého programu, bohatej histórie, úžasných pamiatok a prírodných krás v nepoznanom, pritom najstaršie osídlenom svete v zastúpení Byblosu.

Oznam

Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov. Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne poplatky. Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné.

Destinácia

Blízky a Stredný východ

odlet

Viedeň (+ prestup)

prílet

Bejrút

v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Víza a registrácie
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 6,50 €/os./deň
Sprepitné: 40 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 229 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
parametre zájazdu

8 dní/7 nocí

Pas platný 6 mesiacov po návrate. V pase nemôže byť pečiatka z návštevy Izraela. V tom prípade odporúčame dať si vystaviť druhý pas. V ostatnom čase ale Izrael už pečiatky do pasu nedáva, preto si pas najskôr skontrolujte, pretože výmena pasu nemusí byť v tom prípade nutná.

Slovensky hovoriaci a miestny

4* hotel - ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách pre dvojice a 3-lôžkových izbách pre trojice. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ponúkame však možnosť nájsť Vám osobu na spoluubytovanie, v tom prípade môžete byť ubytovaní spolu na jednej 2-lôžkovej izbe a nemusíte tento príplatok hradiť. Upozorňujeme, že v krajinách mimo EÚ môže byť štandard 4* hotelov nižší, ako sme zvyknutí v EÚ. Niektoré hotely môžu byť jednoduché, ale vždy sú čisté.

Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed / večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Libanon je vychýrený pre svoju vynikajúcu kuchyňu.

Všetky spoločne plánované vstupy (podľa aktuálneho programu) sú zahrnuté v cene zájazdu.

V Libanone platí mena libanonská libra. Odporúčame vziať si hotovosť v amerických dolároch, ktoré môžete využiť aj pri platbe v reštauráciách alebo na bazároch. Pri zámene eur na doláre požiadajte banku/zmenáreň o čo najmenšie hodnoty bankoviek (1, 5, 10, 20 USD), čo Vám môže značne uľahčiť platby v Libanone. V prípade potreby libanonskej libry navštívite zmenáreň spolu so sprievodcom. Platba kartou je možná, ale vzhľadom k prudko meniacemu sa kurzu ju neodporúčame. Na obed/večeru stravu miniete minimum výdavkom, raňajk sú zahrnuté v cene zájazdu. Zvyšné výdavky tvoria iba strava a suveníry.

Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.

Na zájazde Vám zapožičiame audioguide systém na odposluch sprievodcu, ktorý zahŕňa prijímač, slúchadlá a nabíjačku. Pri používaní, prosím, rešpektujte pokyny sprievodcu a zaobchádzajte s týmto systémom opatrne, keďže jeho hodnota je cca. 50 €/ks.

Wi-fi je dostupná na hoteloch.

Transfer z BA na letisko a späť zabezpečuje CK

Let Viedeň- Bejrút a späť s jedným prestupom. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.

Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.

1 - fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

Termíny zájazdu

Termíny zájazdu

Dátum / dĺžka Sprievodca Dostupnosť Konečná cena
11.09. - 18.09.2024
8 dní / 7 nocí
- Obsadené 1 889 €
1 529 €
26.10. - 02.11.2024
8 dní / 7 nocí
Pavol Lím sprievodca CK Travego Tour Pavol Lím Obsadené 1 889 €
1 529 €
17.04. - 24.04.2025
8 dní / 7 nocí
Pavol Lím sprievodca CK Travego Tour Pavol Lím Ostáva 5 miest 1 889 €
v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Víza a registrácie
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 6,50 €/os./deň
Sprepitné: 40 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 229 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Program a mapa

Program zájazdu

01

1. deň: Prílet do Libanonu

Po stretnutí v BA sa odvezieme spoločným transferom do Viedne a po niekoľkých hodinách cestovania prilietame do Libanonu.

02

2. deň: Hlavné mesto Libanonu, Bejrút - palác Beiteddine - mesto Deir Qamar

Po raňajkách sa presunieme do regiónu Chouf, kde navštívime úžasný palác Beiteddine, nazývaný aj „Dom viery". Palác bol vybudovaný na začiatku 19. st. Emirom Bechir Chehabom II., na skalnatom výbežku, dominujúcom údoliu. Je to dokonalý príklad klasickej libanonskej architektúry tej doby, má krásne zdobené stropy, farebné mozaikové podlahy, luxusné turecké kúpele a háremové suity v prostredí nádherne upravených záhrad, penzión, v ktorom býval aj francúzsky básnik Lamartine, fontány, či kolonády. Palác zostal... Čítaj viac Emirovým sídlom až do jeho núteného vyhnanstva v roku 1840, kedy ho Osmani používali ako vládnu rezidenciu. V roku 1934 bol vyhlásený za historickú pamiatku a začal proces obnovy. Od roku 1943 je letným sídlom prezidenta. Folklórne múzeum zaberá jedno krídlo a v zrekonštruovaných stajniach paláca je možné vidieť nádherné ukážky mozaík zo zničeného byzantského kostola a iných stavieb rovnakého obdobia. Navštívime aj mesto Deir el Qamar, známeho svojimi palácmi, ktoré odzrkadľujú architektúru starovekého libanonského štýlu. Toto mesto, ktorého názov v preklade znamená „Mesačný kláštor“, je hlavným mestom provincie Mount Libanon. V tomto meste existovali pred rokom 1860 všetky náboženské vierovyznania, nájdete tu mešitu, synagógu a mnoho kresťanských kostolov. Najdôležitejším miestom v Deir el Qamar je Saydet El Talle, v preklade Panna Mária z vrchu, moronijský kostol, ktorého dejiny siahajú až do 15. st. Po obednej prestávke sa vyberieme do hlavného mesta Libanonu a spoznáme Bejrút. Vedeli ste, že Bejrút je sídlom prvej právnickej fakulty na svete? Jej dejiny siahajú až do fenického obdobia. Navštívime Národné múzeum a hlavné múzeum archeológie v Libanone. Múzeum má zbierky v celkovom počte okolo 100 tis. predmetov, z ktorých väčšinu tvoria starožitnosti a stredoveké nálezy z vykopávok. Vystavených je okolo 1 300 artefaktov z obdobia od praveku až po stredovek. V Bejrúte rozhodne nevynecháme Pigeon Rock a urobíme si fotopauzu na pobreží pri týchto úžasných skalnatých útvaroch. V centre mesta nás čaká ešte dnes mnoho zaujímavostí. Okrem rímskych ruín, mnohých mešít a kostolov uvidíte aj budovu Národného Parlamentu, navštívite Katedrálu Sv. Juraja, mešitu Mohammad Al Amin, ruiny komplexu rímskych kúpeľov, Le Place d'Etoile, ikonické námestie, ktoré je symbolom Bejrútu, Hodinovú vežu, Bejrútsky dóm a množstvo ďalších zaujímavých lokalít. Po prehliadke Bejrútu sa vraciame na hotel.

03

3. deň: Mestečko Bsharre - Cédrový les - údolie Quadisha

Po raňajkách smerujeme na sever. Krátku pauzu si urobíme v Bsharre, ktoré je rodiskom známeho libanonského autora, básnika a maliara Khalila Gibrana, kde navštívime aj jeho múzeum. Prejdeme sa Cédrovým lesom, ktorý zostal z kedysi obrovského cédrového lesa Libanonu, o ktorom sa hovorí už v Starom zákone. Po obednej prestávke navštívime údolie Qadisha, ktoré je jedným z najhlbších a najkrajších údolí v Libanone. Dnom tejto rokliny pod strmými stenami preteká rieka Qadisha, ktorá pramení... Čítaj viac v úpätí cédrového lesa. Práve tu v tomto údolí sa nachádzajú jedny z najstarších ranokresťanských kláštorných osád na svete. V strmých stenách sú zastrčené kaplnky, jaskyne a pustovne, z ktorých mnohé sú pomaľované freskami z 12. - 13 st.! Dnes nás čaká ešte jedna zaujímavá vec - návšteva kláštora Mar Antonios Qozhaya, kde sa nachádza najstaršia tlačiareň v arabskom svete. Po dni plnom zaujímavostí sa vraciame späť na hotel, noc v hoteli.

04

4. deň: Sidon - kráľovná morí Sour - Maghdouche s nádherným výhľadom

Vyrážame pre zmenu na juh. Navštívime Sidon (Saida), čo znamená „rybolov“. Sidon bol tretím veľkým fenickým mestským štátom, ktorý ako námorná veľmoc súperil s Byblosom a Tyre. Mesto dobili križiaci po slávnej 47-dňovej vojne a o 70 rokov neskôr ho opäť dobil Saladin. Severný prístav mesta zdobí Hrad mora, postavený na ostrovčeku pri ústí prístavu začiatkom 13. st. križiackymi rytiermi sv. Jána z Jeruzalemskej nemocnice. Navštívime aj Khan al-Saboun, Khan el- Franj,... Čítaj viac osmanskú karavanséru a krásny palác Debbane. Popoludní navštívime kráľovnú morí: áno, takto prezývali staré fenické mesto Sour, ostrovné mestečko nevídanej nádhery. Kráľovná morí zbohatla na svojich ďalekosiahlych kolóniách a purpurových textíliách, ale pritiahla pozornosť dobyvateľov a medzi nimi aj babylonského kráľa Nabuchodonozora a Alexandra Veľkého. Navštívime tu významné archeologické nálezisko Al-Bass a uvidíme okrem iného aj najväčší hipodróm, aký bol kedy postavený. Prejdeme do Maghdouche, mesta veľkej sochy Svätej Márie. Príbeh hovorí, že tu v jaskyni s výhľadom na more čakala Mária, aby hľadala Ježiša a jeho nasledovníkov. Dnes budete mať z tohto miesta nádherný výhľad na celé okolie.

05

5. deň: Údolie Baalbeck - vinárstvo Rayak - mestečko Anjar

Presúvame sa do údolia Beqaa. Navštívime Baalbeck, najväčší rímsky poklad Libanonu, ktorý by sa dal zaradiť medzi divy sveta. Najväčšie a najušľachtilejšie rímske chrámy, aké boli postavené, patria medzi najzachovalejšie. Ich monumentálne rozmery týčiace sa vysoko nad planinou Beqaa hlásali silu a bohatstvo rímskeho cisárstva. Bohovia, ktorých tu uctievali, triáda Jupitera, Venuše a Merkúra, boli aplikované na domáce božstvá Hadada, Atargatis a mladého mužského boha plodnosti. Popoludní sa odreagujeme v malom... Čítaj viac vinárstve Rayak. V roku 1914 rodina Maalouf utiekla v čase 1. sv. vojny z Mount Libanonu do mesta Rayak v údolí Beqaa. Jedinečná klíma a prostredie regiónu poskytli ich vínu nečakané bohatstvo chutí, vôní a bohatých farieb. Pokračujeme v návšteve Anjaru, založeného kalifom Validom I. na začiatku 8. st., ktoré je jediné umajjovské miesto v Libanone. Ruiny odhaľujú jeho pravidelný pôdorys, pripomínajú palácové mestá staroveku a sú jedinečným svedectvom plánovania mesta za Umajjovcov.

06

6. deň: Jaskyňa Jeita - panoramatický výhľad a Harissa - Byblos, najstaršie mesto na svete

Ďalší skvelý deň pred nami! Hneď ráno sa vydáme na sever k jaskyniam Jeita, ktoré boli objavené v roku 1863 a otvorené v roku 1958. So svojimi fantastickými formáciami sa stali medzinárodne známymi pre veľkolepé a niekedy až strašidelné skrútenia stalaktitov a stalagmitov, kamenných závesov a stĺpov. Jaskyne sa rozkladajú na dvoch úrovniach. Dolné jaskyne sú navštevované loďou po podzemnom jazere dlhom niekoľko metrov, zatiaľ čo suchú hornú galériu možno vidieť peši.... Čítaj viac V lete je možné navštíviť hornú aj dolnú galériu a užívať si osviežujúci chlad, spodná časť je niekedy pre vysokú hladinu vody zatvorená. Po návšteve jaskyne pokračujeme návštevou Harissy - Panny Libanonskej, obrovskej sochy s výhľadom na záliv Jounieh Ere. Panoramatický výhľad Vám prinesie zaručený zážitok. Popoludní sa vydáme do slávneho Byblosu, najstaršieho nepretržite obývaného mesta na svete, ktoré je neustále živé a obývané už 7000 rokov! Súčasný názov mesta pochádza z gréckeho slova „papyrus“, v preklade papier, pretože Byblos bol nielen hlavným obchodným centrom a výrobcom papyrusu, ale aj mestom, kde fénickí učenci vytvorili prvú abecedu sveta! Kedysi malý prístav bol prosperujúcim obchodným centrom, odkiaľ sa v staroveku vyvážal libanonský céder do celého regiónu. Byblos zdobia archeologické ruiny, ktoré boli zaradené na zoznam UNESCO, siahajú od chatrčí z doby kamennej až po rímske divadlo, perzskú pevnosť, impozantný križiacky hrad aj rímsky amfiteáter. Dnes ešte navštívime aj kostol Sv. Jána Krstiteľa, objavíme starý trh aj stredoveké hradby. Ubytovanie a noc v Byblose.

07

7. deň: Kláštor Balamand - Tripolis - Anfeh - Sv. Šarbel

Hneď zrána sa vydáme cestou na sever, kde navštívime kláštor Balamand, ktorý pôvodne založili cisterciánski mnísi. Navštívime Tripolis, hlavné mesto severu a druhé najväčšie mesto Libanonu. Tripolis bol centrom fénickej konfederácie, ktorá zahŕňala Týr, Sidon a Arados a odtiaľ pochádza jeho názov, ktorý v preklade znamená Trojmesto. Navštívime pevnosť Saint Gilles (Sinjil), vybudovanej v 12. st. pred Kr. Pevnosť bola neskôr prestavaná Mamelukmi a Osmanmi. V Tripolise je stále zachovaných... Čítaj viac niekoľko Musových pamiatok, ako aj Veľká mešita, mešita Taynal (postavená s použitím prvkov križiackych pamiatok), nachádza sa tu karavanséra, bazár, či hammam. Čas strávime určite aj na starom bazáre a prejdeme sa spletitými starobylými uličkami - uličkou korenia, krajčírov, či zlata. Popoludní pokračujeme do Anfehu, krásneho prímorského rybárskeho mestečka, plného starobylých kostolíkov, jaskýň a známeho hlavne výrobou soli. Popri desaťročia starých slaných močiaroch, starovekých ruinách a kultúrnych artefaktoch tu existuje endemický prírodný ekosystém. Pokračujeme ďalej a navštívime kláštor Sv. Šarbela. Po prehliadke múzea sa vraciame na hotel, noc na hoteli v Byblose.

08

8. deň: Odlet z Libanonu

Posledné hodiny v Libanone, odlet z Bejrútu, prílet a následný transfer do Bratislavy.

 

Program na webstránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie,... Čítaj viac že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

mapa zájazdu

Fotogaléria

Fotogaléria

Recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Súvisiace články

Cookies Detaily
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.